Niedziela XVII zwykła – 24.07.2016

Święcenie samochodów i innych pojazdów dziś po każdej Mszy św.

Sakramentu chrztu św. udzielimy dziś podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.30. Następny termin udzielania chrztu św. – niedziela 21 sierpnia oraz 18 września.

Spotkanie duszpasterskie z narzeczonymi, którzy zawierają sakrament małżeństwa w sierpniu odbędzie się dziś o godz. 18.45.

Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na budowę szkoły w Uyo w Nigerii.

Dzieci zapisane na II turnus półkolonii zgłoszą się jutro o godz. 9.00 w Klubie Parafialnym.

Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 7.15 i 18.00.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00, a Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.

Z osobami chorymi w ich domach, których odwiedzał ks. Wojciech spotkamy się w sobotę 6 sierpnia.

Caritas organizuje akcję wypełniania plecaków przyborami szkolnymi, które zostaną przekazane dzieciom z rodzin wielodzietnych i będących w trudnej sytuacji materialnej. Plecaki można otrzymać dziś po Mszach św. w zakrystii. Zwrot plecków do 15 sierpnia.

Rodzice rodzin wielodzietnych i będących w trudnej sytuacji materialnej, zgłoszą w niedzielę 7 sierpnia po Mszach św. w zakrystii chęć otrzymania plecaków z przyborami szkolnymi dla swoich dzieci.

Zachęcamy parafian do zainteresowania się transmisjami telewizyjnymi związanymi z pielgrzymką Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny i Dniami Młodzieży.

Spotkanie mieszkańców Rumi z młodzieżą z Egiptu, Singapuru, RPA i USA, dziś o godz. 18.00 przy scenie letniej Miejskiego Domu Kultury.

Nowy numer „Pielgrzyma” prosimy odebrać w zakrystii.