PIELGRZYMKA DO MEDZIUGORIE

Jasna Góra – Medziugorie – Góra Objawień i Kriżevac
Mostar – Makarska – Sanktuarium Vepric
20-28.07.2019 r. (9 dni)

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko ulec zmianie):

Dzień 1:

Spotkanie uczestników wycieczki w Rumi wcześnie rano. Wyjazd autokaru w stronę Jasnej Góry. Około południa Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu w Czechach na trasie przejazdu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie, dalsza droga. Przyjazd do Medziugorie w Bośni i Hercegowinie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wejście na Podbrdo (Górę Objawień). Pobyt i zwiedzanie Medziugorie – czas wolny. Udział
w Eucharystii. Obiadokolacja, nocleg. Pobyt w Medziugorie – czas wolny. Obiadokolacja, udział w wieczornej mszy świętej, nocleg.

Dzień 4:

O świcie Droga Krzyżowa na Kriżevac. Śniadanie, przejazd na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, m.in.: jedne z najpiękniejszych wodospadów w Europie – wodospady Kravica na rzece Trebizat. Powrót do Medziugorie, obiadokolacja, udział w wieczornej mszy świętej, nocleg.

Dni 5-7:

Codziennie śniadania i obiadokolacje. Wspólny udział w wydarzeniach przygotowanych przez uczestników pielgrzymki, Różaniec, wieczorne Msze Św. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie Starego Miasta ze słynnym Starym Mostem Tureckim. Spotkanie ze wspólnotą Cenacolo. Całodzienna wycieczka do Chorwacji, Msza Święta
w Sanktuarium Vepric w Makarskiej (na wzór groty w Lourdes), pobyt i wypoczynek na chorwackiej riwierze
w jednym z nadmorskich kurortów.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną, wizyta w kościele w Tihalinie. Wieczorem przyjazd hotelu w Czechach na trasie przejazdu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:

Śniadanie, wyjazd w dalszą drogę, krótki postój na Jasnej Górze – przerwa obiadowa. Przyjazd do Rumi
w godzinach wieczornych; ok. godz. 21:00.

Cena: 1600 zł/os., obejmuje:

– transport nowoczesnym autokarem

– zakwaterowanie w hotelach *** z klimatyzacją (8 noclegów w pokojach 2, 3-osobowych)

– wyżywienie zgodnie z programem; śniadania i obiadokolacje z lampką wina

– opiekę duchownego - pilota na całej trasie

– usługi lokalnych przewodników

– bilety wstępu