PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – 100 LAT CUDU FATIMSKIEGO

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – 100 LAT CUDU FATIMSKIEGO
Lourdes – Santiago de Compostella – Fatima – Montserrat
Paryż – Madryt – Lazurowe Wybrzeże
23.06 – 06.07.2017 r. (14 dni)

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny wyjazdów mogą ulec zmianie):

Dzień 1
: Wyjazd z Rumi
Spotkanie uczestników pielgrzymki w Rumii o godz. 19:45, wyjazd autokaru o godz. 20:00 w stronę Francji.

Dzień 2: Francja
Śniadanie turystyczne na trasie. Lunch turystyczny. Obiad w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3: Paryż
Śniadanie, przejazd do Paryża, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in.: Katedrę Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Wieżę Eiffle, Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny. Czas wolny w mieście. Przejazd na obiadokolację w restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4: Paryż - Lourdes
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na południe Francji. Lunch turystyczny na trasie. Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Lourdes
Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zadumę. Jeżeli będzie możliwość: Udział we Mszy św. oraz wieczornej procesji ze świecami. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 6: Lourdes – Santiago de Compostela
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w stronę Hiszpanii. Lunch turystyczny na trasie. Przyjazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Santiago de Compostela – Fatima
Śniadanie, a zaraz po przejście na Monte do Gozo (Wzgórze Radości), z którego rozpościera się widok na miasto oraz wieże Katedry Santiago de Compostela. Powrót do hotelu, wykwaterowanie, przejazd do centrum miasta, aby odwiedzić Katedrę – miejsce spoczynku św. Jakuba Większego. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wyjazd autokarem do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8-9: Fatima
Śniadanie, codzienne wizyty w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. (Uwaga! W Bazylice obowiązują stroje przyzwoite, tzn.: długość nogawek przynajmniej za kolana, ramiona zasłonięte, zakaz zakładania kapeluszy i innych wyróżniających dodatków). Czas wolny, obiadokolacja w hotelu, nocleg. W czasie pobytu w Fatimie wizyta w Nazaré – niewielkim portugalskim miasteczku, leżącym między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich…

Dzień 10: Fatima - Madryt
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Madrytu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dla chętnych spacer pod świątynię piłkarskiego świata – stadion Realu Madryt – Santiago Bernabeu.

Dzień 11: Madryt – Montserrat – Costa Brava
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, lunch turystyczny po drodze. Przyjazd do najświętszego miejsca w Katalonii – klasztoru na Montserrat, czyli „przepiłowana góra”, której pofałdowania są efektem działań aniołów-rzeźbiarzy, którzy używając złotej piły, przygotowali w tym miejscu dom dla Matki Bożej z Dzieciątkiem. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12: Costa Brava – Liguria (Włochy)
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w stronę Włoch trasą wiodącą przez malownicze krajobrazy Lazurowego Wybrzeża. Lunch turystyczny po drodze, przyjazd do hotelu w okolicach Lazurowego Wybrzeża we włoskim regionie Liguria, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 13: Liguria – Norymberga
Śniadanie wcześnie rano, wyjazd w stronę Polski – przejazd trasą widokową położoną wśród piętrzących się gór, przejazdy tunelami przechodzącymi przez podnóża Alp. Lunch turystyczny po drodze, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Norymbergi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14: Norymberga - Rumia
Śniadanie wcześnie rano, wyjazd w stronę Polski. Lunch turystyczny po drodze. Przyjazd do Rumi późno wieczorem. Zakończenie pielgrzymki.

Cena 3350 zł, obejmuje:
- Transport komfortowym, nowoczesnym autokarem
- Opłaty drogowe
- Noclegi w hotelach ***/**** (Pod Paryżem – 2 noclegi, Lourdes – 2 noclegi, Santiago de Compostela – 2 noclegi, Fatima – 3 noclegi, Madryt – 1 nocleg, Costa Brava – 1 nocleg, Liguria – 1 nocleg, okolice Norymbergi
– 1 nocleg; w sumie: 13 noclegów)
- Wyżywienie: śniadania, lunche turystyczne w czasie przejazdów z kawą lub herbatą, obiadokolacje
- Opiekę pilota i duchownego na całej trasie
- Taksy klimatyczne
- Ubezpieczenie NNW, KL, Bagaż
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zgodną z Rozporządzeniem
Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 roku.

Zapisy w zakrystii lub tel. 608-770-620 (ks. Michał)