Wielki Tydzień w czasie pandemii

dodano 2020-04-06

ocena: 5 ocen: 1

1. „Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Przywołuję te słowa ewangelisty Łukasza, podczas gdy – razem z Niedzielą Palmową – rozpoczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa” – podkreślił w wygłoszonym 4 kwietnia br. orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Prosimy o zapoznanie się z treścią orędzia – tekst znajduje się tutaj.

1. Pod patronatem Arcybiskupa Poznańskiego, Archidiecezji Poznańskiej i Konferencji Episkopatu Polski powstała strona internetowa: www.swietawdomu.pl

2. Proponujemy również Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii - Wielkanoc w Domu. Tekst darmowej broszury można pobrać tutaj.