Bożonarodzeniowe życzenia z Sudanu Południowego

Czcigodny Księże Proboszczu i parafianie, darczyńcy naszego centrum, Święta Bożego Narodzenia, to wspaniały czas dla nas wszystkich. To spełnienie marzeń wielu pokoleń Izraela i świata. Ale to również czas na spełnienie „małych” marzeń każdego z nas. Dzięki Waszej pomocy, udało się spełnić marzenia wielu osób z naszego centrum. Począwszy od nas, poprzez młodzież naszej szkoły technicznej, jak również tych mniejszych i większych z parafii i naszego obozu dla uchodźców. Dla uczniów szkoły rok rozpocznie się z lepszymi narzędziami do nauki pracy. A dla tych mniejszych…. Dla nich te ostatnie dni, będą szczególne radosne dzięki Waszej pomocy.

Aktualnie ponad 60 animatorów zajmuje się organizowaniem każdego z 10 dni Christmas Camp (Świątecznego obozu) dla dzieci. Dzieci jest tak dużo, że musieliśmy je podzielić na dwie grupy. Aktualnie mamy w młodszej grupie około 400 dzieci do klasy 1 szkoły podstawowej i około 350 starszych.

Dzięki Waszej pomocy mamy okazję nie tylko zapewnić im opiekę, gry, zabawy oraz naukę katechizmu, ale również trochę lepszego posiłku i oczywiście dla najmłodszych sporo słodkości.

28 grudnia – w święto Małych Męczenników, planujemy dużą, całodniową imprezę, łącznie ze specjalnym, świątecznym obiadem i prezentami.

Niewiele mogę dać w podziękowaniu za Waszą otwartość i życzliwość. Wysyłam Wam uśmiech dziecka i słowo „dziękuję” oraz życzenia Radości Bożego Narodzenia i Bożej opieki na każdy dzień Nowego Roku.

 

Szczęść Wam Boże