I niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00 oraz o godz. 17. 30.

–Dziś zbiórka do puszek przeznaczona na budowę szkoły w Yambio.

Na naszej stronie internetowej umieszczone są zdjęcia ukazujące postęp prac oraz list Biskupa diecezji Yambio z podziękowaniem dla naszej parafii za to wspaniałe dzieło, które realizujemy w jego diecezji.

Na kolektę na budowę szkoły w Yambio w Środę Popielcową zebrano 10.075 zł. oraz 200 Euro. Ofiarodawcom za ten kolejny dar serca serdecznie dziękujemy.

–Katecheza dla dorosłych jutro o godz. 18.30. Temat spotkania; „Z dala od zgiełku świata – o Ojcach Pustyni”.

–Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 6.45 i 17.45

-Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 – 18.00.

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:

dla dorosłych – godz. 7.30 i 18.30

dla dzieci – godz. 17.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.45.

Chorych w ich domach Ks. Tomasz odwiedzi w piątek, a Ks. Marek swoich chorych odwiedzi w sobotę.

— Msze św. w nadchodzącym tygodniu odprawiać będziemy w kaplicy Bożego Miłosierdzia / z wyjątkiem piątku / .

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 18.45.

Małżeństwa zainteresowane formacją w Oazie Rodzin zapraszamy do naszego kościoła na Dzień Wspólnoty w przyszłą niedzielę o godz. 15.00

Uczniów klas VIII, którzy pragną w nowym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek /6.03./ o godz. 18.30.

Sakramentu chrztu św. udzielimy w II święto Wielkanocne 11 kwietnia oraz 21 maja.

Skarbonki na rodzinną jałmużnę wielkopostną wyłożone są w kruchcie kościoła.

W środę, 1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Starej Rumi.

Zbiórki do puszek na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej odbędą się w niedzielę 19 marca oraz 2 kwietnia.

Szkoły Salezjańskie w Rumi zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który

odbędzie się dla chętnych do szkoły podstawowej w najbliższą sobotę, a dla zainteresowanych liceum ogólnokształcącym w sobotę 11 marca. Szczegółowe informacje podane są na plakatach.