List od Siostry Elżbiety Blok do parafian.

Uyo, 5 wrzesień, 2017

Czcigodny Ksiądz Prałat Tadeusz Gut, Proboszcz Parafii św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, drodzy Parafianie, nasi hojni ofiarodawcy.

Serdecznie pozdrawiam z Uyo, Stanu Akwa Ibom z Nigerii.

Od mojego powrotu do misji wielokrotnie dar serc, ofiary z parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza dotarły do nas przez pośrednictwo Ks. Prałata Tadeusza Guta. Otrzymaliśmy ogromnie dużo, jest to znak dobroci, hojności, a przede wszystkim miłości Boga i bliźniego zwłaszcza tych w potrzebie. Są to uczynki miłosierdzia. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to ciągłe bezinteresowne wsparcie, dzięki, któremu poziom naszej szkoły wzrasta i marzenia staje się rzeczywistością. Radość, podziw, uznanie i wdzięczność moich tutaj ludzi jest wielka. W ich imieniu składam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, za każdy cenny dar, za chęć dzielenia się z ubogimi. Stale polecamy Bogu w modlitwie wszystkie intencje naszych ofiarodawców. Wierzę, że Pan Bóg w swojej nieograniczonej dobroci wynagrodzi każdemu w najlepszy sposób.

To dzięki przede wszystkim zaangażowaniu i ofiarności ks. Prałata Tadeusza Guta i mieszkańców parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi budowa szkoły w Uyo została rozpoczęta początkiem sierpnia i przebiega wyjątkowo dobrze. Fundamenty są solidne, ściany parteru wykończone. Teraz przygotowania do wylewki, czyli stropu (chyba to tak się nazywa po Polsku). Po tym trzeba będzie trochę odczekać, by zaprawa dobrze związała i będziemy iść dalej w górę dopóki fundusze się nie wyczerpią.

Wieść o budowie szkoły i hojnym wsparciu parafian od Księdza Prałata Guta rozeszły się po całej naszej diecezji Uyo. Kilka dni temu nasz Biskup niespodziewanie zawitał w parafii, aby zobaczyć co się dzieje. Był bardzo zachwycony planem szkoły, solidną konstrukcją i postępem prac.

Rok szkolny rozpoczynamy tutaj 18 września. W tym momencie szykujemy tymczasowe klasy, aby jakoś funkcjonować przez pierwszy i pewnie drugi semestr dopóki nie ujrzymy dachu i nie wykończymy przynajmniej parteru. Ufamy Bożej Opatrzności i powierzamy dobrodziejów, ofiarodawców i tych, którzy jeszcze zechcą nam pomoc Bożemu Miłosierdziu.

Przedstawiciele parafii Św. Pawła w Uyo napisali list dziękczynny, który dołączam. W imieniu księży, sióstr, dzieci, rodziców i wszystkich parafian list podpisał nasz proboszcz ksiądz Infułat Michael Ekpeniong, wraz z przewodniczącym i sekretarzem Rady Parafialnej.

Moją osobistą wdzięczność wyrażam raczej na kolanach przed Panem, bo słowa nie oddadzą tego co serce czuje. Zawsze jestem dumna z tego, ze jestem Polką, tym bardziej cenie sobie i mam ogromna radość otrzymując wsparcie od Rodaków. Niech Pan Bóg Wam stale i hojnie błogosławi.

Po naszemu mówimy Sosongo atiete, Dziękujemy. Szczęść Boże.

s. Elżbieta Blok, SSND