NIGERYJSKI ARTYSTA – ETUK UNYIME

Wielkim marzeniem nigeryjskiego artysty – Etuka Unyime, znanego wielu mieszkańcom naszej parafii z wystawy obrazów zorganizowanej w klubie parafialnym w 2019 roku, jest dalsze doskonalenie techniki  malarskiej. Etuk bardzo chciałby pogłębiać swój warsztat na studiach artystycznych, które są płatne. Malarz ima się różnych prac, aby zdobyć potrzebne pieniądze. W ostatnim czasie poza malowaniem obrazów (farbą i ołówkiem) zaczął tworzyć karykatury. Tworzenie jednej z nich można obejrzeć na filmie. Myślę, że przedstawiona Postać jest wszystkim dobrze znana. Artysta wyjaśnił symbolikę ubioru namalowanej Osoby. Otóż wisior, bransoletki, szata i wachlarz, są symbolem królewskości, pokoju, siły i stabilności. Taki strój jest noszony wyłącznie przez króla nigeryjskiego plemienia Joruba. Jeśli znajdą się osoby, chcące posiadać obraz lub karykaturę wykonaną przez Etuka Unyime, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Elżbieta Dziecielska