Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2022.

–Dziś w pierwszy dzień NOWEGO ROKUMsze św. odprawiamy o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

–Na apel i prośbę ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy od niedzieli 2 stycznia rozpoczniemy nowennę w intencji rodzin. Każda parafia otrzymała broszurę „Słowo do rodzin” arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zawierającą rozważania na 7 kolejnych dni. Mają one być „źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozważaniu codziennych sytuacji rodzinnych”. Niech będzie to szczególny czas modlitwy za rodziny w naszych parafiach, zachęcajmy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę! Zachęcamy wiernych do codziennego rozważania i modlitwy w domach np. wyznaczmy sobie stałą godzinę na wspólną modlitwę, zapalmy świecę, odmówmy wspólnie np. dziesiątkę różańca po rozważeniu słowa przeznaczonego na każdy dzień .
Po mszy św. możemy taką broszurkę zabrać do domu / wyłożona jest pod chórem / lub wejść na stronę internetową parafii i z niej skorzystać.
W związku że nie ma odwiedzin kolędowych, Parafian zapraszamy na Msze św. koncelebrowane odprawiane w intencji ich rodzin; z prośbą o pomyślność i błogosławieństwo w Nowym Roku oraz druga Msza św. o łaskę zbawienia dla zmarłych Parafian z danej ulicy i bliskich.

Program odprawiania Mszy św. dla Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach:

– poniedziałek – 03.01. – ul. Białej, Cegielnianej, Gniewowskiej,Wysokiej,

Płk. Dąbka, Strzeleckiej, Zbychowskiej

– wtorek – 04.01. – ul. Jachtowej, Harcerskiej, Korczaka,, Zawiszy

Czarnego, Skarpowej, Kapitańskiej, Admiralskiej

– środa – 05.01. – ul. Nizinnej, Wyżynnej, Podgórnej, Leśnej

Podgórskiej,Wałowej, Śląskiej,

– piątek – 07.01. – ul. Polnej, Garbarskiej, Ludowej, Na Stoku,

Okrętowej, Rybaków, Gryfa Pom., Metalowców, Szyprów

Msze św. koncelebrowane w intencji Parafian odprawiamy o godz. 18.00,

Do wspólnej modlitwy zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rodzin. Nie mogących przybyć do kościoła zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. poprzez przekaz internetowy. Ofiary kolędowe można składać do skrzynki ustawionej pod chórem. Zostaną one przeznaczone na remont dachu kościoła i funkcjonowanie parafii..

Uroczystość Objawienia Pańskiego/Trzech Króli/ przypada w czwartek – 6.01. Msze św. w to święto odprawiamy według porządku niedzielnego. Msza św o w środę godz. 18.00 będzie z liturgią z uroczystości Trzech Króli.

–Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek – od godz. 17.00 – 18.00

–Chorych w ich domach Ks. Tomasz odwiedzi w piątek – 7.01, a Ks. Marek w sobotę 8.01.

–Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zaprasza na koncert Świąteczno Noworoczny , który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę / 9.01. / o godz. 19.00. Wystąpią artyści scen operowych i musicalowych. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Marek Gerwatowski.

Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę – 23 stycznia.

Kurs nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w naszej parafii w sobotę

23 kwietnia i trwać będzie do 30 kwietnia. Nauki codziennie o godz. 19.00.