PIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALII

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii : Fatima – Lizbona – Porto – Santiago de Compostela, w terminie 29.04. 2024 – 06.05.2024

Zapisy przyjmuje i udziela wszelkich informacji – ks. Marek Styn , tel. 604 – 915 – 325

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1  Warszawa – Lizbona  

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawa– odprawa, (planowany wylot w godz. popołudniowych do potwierdzenia na 48h przed wylotem ). Przylot do Lizbony w godzinach wieczornych. Przejazd z lotniska do hotelu w Coimbrze. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2  – Porto i Coimbra

Po śniadaniu przejazd do Porto, niezwykłego miasta nad rzeką Duero, gdzie z zewnątrz zobaczymy m.in. Giełdę, Kościół św. Franciszka, dworzec Sao Bento.  Następnie wybierzemy się na wycieczkę statkiem po rzece Duero, następnie złożymy  wizytę w winiarni z degustacją wina porto (gdyż miasto słynie z piwnic wina porto). Przejazd i zwiedzanie Coimbry – miejsce narodzin sześciu królów Portugalii oraz siedziba najstarszego w kraju uniwersytetu.  Miasto to było pierwszą stolicą Portugalii. Portugalczycy widzą w Coimbrze kolebkę swojej państwowości, miasto wzbudza w nich szacunek i sentyment. Położone jest nad rzeką Mondego, która nazywana jest Rio dos Poetas – Rzeką Poetów. Odwiedzimy dziedziniec uniwersytecki, skąd zobaczymy przepiękną panoramę na miasto, czas wolny. Powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

Dzień 3  – BOM JESUS DO MONTE


Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO de COMPOSTELA: katedra z grobem patrona Hiszpanii – św. Jakuba Większego Apostoła, spacer po historycznej części miasta. Przejazd do jednego z najpiękniejszych świętych miejsc w Portugalii – Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry – BOM JESUS DO MONTE, do którego prowadzą schody z kapliczkami ze stacjami Męki Pańskiej. Przejazd do hotelu – obiadokolacja i nocleg w okolicach Bragi.

Dzień 4   Dzień przeznaczony na wypoczynek

Śniadanie. Przejazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości  Figueira da Foz. Odpoczynek w hotelu. Możliwość zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich. Do państwa dyspozycji atrakcje hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 –   Fatima

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i  przejazd do Fatimy– jednego z najważniejszych miejsc kultu NMP na świecie. Przejście pod kościół parafialny i Starą Fatimę, miejsce chrztu Pastuszków. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, będącego wspaniałym arcydziełem  gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd  do Aljustrel, – gdzie znajdują się domy trójki pastuszków  którym objawiła się Matka Boska. Odwiedzimy Dom-Muzeum w Aljustrel, który należał niegdyś do matki chrzestnej najstarszej z widzących. Przejazd do Nazare. Wjazd autokarem na ponad 100 – metrową skarpę do starej części miasta – SitoObiadokolacja, nocleg w hotelu w Fatimie.

Dzień 6   –  Fatima

Śniadanie. Czas na indywidualną modlitwę Fatimie.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Lizbona

Śniadanie i przejazd do dzielnicy  Belem. Zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów wpisane na listę UNESCO. Przejazd do centrum Lizbony, gdzie zaczniemy zwiedzanie od dzielnicy Baixa, w której znajdziemy główne place Lizbony: Plac Praca do Comercio, Plac Rossio, Plac Praca da Figeuira. Podejdziemy pod Katedrę Se i kościół św. Antoniego. Następnie udamy się na punktu widokowy  Portas do Sol gdzie roztacza się najładniejszy widoków na Lizbonę z ( miejsce, z którego widok widnieje na większości pocztówek oraz zdjęć z Lizbony). Czas wolny na zakup pamiątek i aromatyczną kawę. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8  –   Lizbona  –  Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w godzinach porannych. Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Warszawa, przylot o godz. 12:00.

Cena:  4650  zł./os.

Cena  obejmuje:

– Przelot: Warszawa – Lizbona – Warszawa

– Zakwaterowanie:  6  noclegów w hotelach***/**** w Portugalii oraz 1 nocleg w hotelu w Hiszpanii  /pokoje 2,3 os z pełnym węzłem sanitarnym)

-Wyżywienie w hotelach  w opcji: HB ( śniadania i obiadokolacje )  wg. programu.

– opieka pilota

– opieka duszpasterska, msze św.

– Ubezpieczenie: NNW+ KL i Assitance

– Opłaty za bagaż wliczone w cenę biletu to do 1 sztuka bagażu rejestrowanego na osobę (max. 20 kg za sztukę) + 1 sztuka bagażu podręcznego, max. 8 kg.

– obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 350€.,  
  • Napojów do kolacji,  dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji (KR) ok. 290 zł/os oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych poniżej 70 lat – 87 zł powyżej 70 lat 130 zł. – nie obowiązkowe
  • Biletów do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatyczne, opłat wjazdowych, miejscowych, paliwowych, przewodników lokalnych – 250 obowiązkowe, płatne na miejscu podczas realizacji programu.

Uwagi !!!

Organizator zastrzega sobie możliwość do zmiany poszczególnych punktów program w zależności od potrzeb wynikających w trakcie realizacji programu.

Zmiany dotyczą także siatki połączeń samolotowych, lokalnych świat lub warunków pogodowych.

Godziny wylotów z Polski i z Portugali  będą potwierdzane przez przewoźnika na 24h przed odlotem.

Zmiany wprowadza: przewoźnik, przewodnik lokalny lub biuro podróży.