PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – ,,ŚLADAMI CHRYSTUSA’’

 

CEZAREA – KARMEL- NAZARET- KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW I GÓRA TABOR – BETANIA – JERYCHO – QUMRAN – MORZE  MARTWE – BETLEJEM – AIN KAREM  – JEROZOLIMA  –

Termin:  30.04.2024 – 07.05.2024

  Ramowy program pielgrzymki

DZIEŃ I – 30.04     Wylot : Gdańsk – Warszawa – Tel -Aviv

Zbiórka na Lotnisku w Rębiechowie  ok. godz. 16:30 – odprawa bagażowo/biletowa.  Wylot  do Tel Avivu  z międzylądowaniem w Warszawie

DZIEŃ II – 01.05.

Planowany przylot do Tel – Avivu ( godz. 03.50 ) – odprawa bagażowa. Przejazd do hotelu na śniadanie oraz krótki odpoczynek. Spotkanie z przewodnikiem, rozpoczęcie zwiedzania, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 02.05 – HAJFA- CEZAREA- KARMEL- NAZARET- KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Parku Archeologicznego w Cezarei Nadmorskiej.

Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel. Panorama ogrodów Bahaiskich. Następnie przejazd do Nazaretu- nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Pańskiego, wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Przejazd do hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie – zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ IV –   03.05 – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR


Śniadanie – wykwaterowanie z hotelu. Rejs łodzią  po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Błogosławieństw – zwiedzanie sanktuarium  8 błogosławieństw, następnie przejazd do Tabghy, gdzie zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb.  Przejazd do Kafarnaum –  ważne to miejsce – miasto Jezusa, gdzie po opuszczeniu Nazaretu Jezus osiadł właśnie tutaj ( w Kafarnaum ), tu też nauczał najczęściej, zdziałał najwięcej cudów. Następnie przejazd w kierunku Góry Tabor – wjazd na Górę, gdzie zapoznamy się z historią Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd  do Betlejem – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V – 04.05 – BETANIA – JERYCHO – QUMRAN – MORZE  MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Betanii (grób Łazarza, dom Marii  Marty i Łazarza), Jerycho (góra Kuszenia – panorama, Drzewo Sykomory), Qumran. Przejazd nad Jordan- odnowienie sakramentu Chrztu Świętego, Morze Martwe ( kąpiel w morzu).

Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI – 05.05 –  AIN KAREM – JEROZOLIMA  

Śniadanie. Przejazd do –Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do  Jerozolimy, zwiedzanie – Góra Oliwna;  Kościół Pater Noster,  Kaplica Dominus Flevit (Chrystus zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani), Góra Syjon (Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny), 

Kościół św. Piotra ,, In Galilicantu”. Powrót do hotelu- obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII –  06.05 – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy:  Stare Miasto, Ściana Płaczu , Kościół św. Anny, Sadzawka Betesda,  przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Przejazd pod Kneset , Menora (z zewnątrz). Kolacja pożegnalna w jednej z restauracji w Betlejem – m.in. rozdanie pamiątkowych zdjęć – foto magnesów ( zdjęcie grupowe w formacie A-4 ) i Certyfikatu Pielgrzyma. Powrót do hotelu – nocleg

DZIEŃ VIII –  07.05 – WYLOT DO KRAJU.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowa/biletowa. Wylot do Polski. Z międzylądowaniem w Warszawie. Planowany wylot  11:55. Przylot do Gdańska około godz. 17:40. Odprawa bagażowa. Zakończenie pielgrzymki

Cena całkowita: 3600 zł. + 665 USD  / os.

CENA ZAWIERA:

▪ przelot samolotem: Gdańsk – Warszawa – Tel Aviv – Warszawa – Gdańsk

▪ noclegi wg programu, hotele 4* w Betlejem oraz 1 nocleg w hotelu 3* w Galilei

▪ wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) – zgodnie z programem ( do obiadokolacji podawana jest woda, pozostałe napoje są dodatkowo płatne ) 

▪ transport autokarem: transfer z lotniska i na lotnisko + przejazd na trasie zwiedzania wg. programu

▪ usługę polskojęzycznego przewodnika

▪ opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

▪ kolację regionalną w restauracji poza hotelem

▪ rezerwację  Mszy Św.

▪ system słuchawkowy guidetour,  

▪ opłatę za bagaż: rejestrowany / os. 1 szt. do 20 kg do 158 cm., bagaż podręczny / os. 1 szt. do 8 kg do 118 cm.,  

▪ jedna butelka 0,5 l wody na osobę (dziennie) 

▪ certyfikaty, magnet foto,

▪ ubezpieczenie: NNW; KL + Assistance; bagaż

Cena nie zawiera:

opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł  

opłaty na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 13 zł

▪ dopłaty do pokoju jednoosobowego 350 USD 

▪ dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych

UWAGA !!!
PASZPORT MUSI BYĆ WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY ROZPOCZĘCIA PIELGRZYMKI – PRZYLOTU DO IZRAELA

Organizator zastrzega sobie możliwość do zmiany poszczególnych punktów program w zależności od potrzeb wynikających w trakcie realizacji programu. Zmiany dotyczą także siatki połączeń samolotowych lub warunków pogodowych. Zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub biuro podróży

ZGŁOSZENIA NA PIELGRZYMKĘ DO OJCZYZNY CHRYSTUSA

PRZYJMUJE KS. MAREK STYN – 604 915 325