Podsumowanie roku 2008

Kolejny rok już za nami. Jak każdy poprzedni obfitował w wydarzenia również w naszej wspólnocie parafialnej

Styczeń:
Pierwszy miesiąc A.D 2008 upłynął pod znakiem zabaw zarówno dla dzieci jak i seniorów. Wszak karnawał w tym roku był bardzo krótki bo już 6 lutego rozpoczął się Wielki Post.

Luty:
Najważniejszym wydarzeniem dla grupy młodzieży było bez wątpienia przystąpienie do sakramentu Bierzmowania. W tym miesiącu odbył się również koncert Polskiego Chóru Kameralnego i Scholi Cantorum Gedanensis.

Marzec:
Kulminacyjnym punktem marca było uroczyste obchodzenie Triduum Paschalnego czyli pamiątki Śmierci, Złożenia Ciała Chrystusa do grobu oraz Zmartwychwstania.

Czerwiec:
Jak co roku na początku czerwca przyjęci zostali nowi kandydaci do grona ministrantów i lektorów.

Lipiec – Sierpień:
Wreszcie wszyscy uczniowie odetchnęli z ulgą – Wakacje! W naszej parafii nie brakowało wyjazdów dla wspólnot takich jak np obóz ministrantów w Szczyrku, spływ kajakowy ministrantów, wyjazd scholi do Olsztyna i na Hel.

Wrzesień:
Przyszła jesień w wraz z nią zmiany. Dekretem Metropolity Gdańskiego nasz wikariusz ksiądz Janusz Steć powołany został na stanowisko Dyrektora Ekonomicznego Gdańskiego Seminarium Duchownego i Administratora Ekonomicznego Kurii i Rezydencji Arcybiskupa Gdańskiego. Do naszej parafii przyszedł na to miejsce ksiądz Andrzej Bulczak.

Październik:
Ważnym wydarzeniem dla naszego miasta było poświęcenie pomnika Jana Pawła II który stanął przy rondzie Jana Pawła II.

Listopad:
W listopadzie w calej Polsce obchodzono uroczyście 90 rocznice uzyskania przez Polskę niepodległości. Również w naszej wspólnocie parafialnej miała miejsce uroczysta Msza z udziałem przedstawicieli władz miasta. Również w listopadzie ksiądz Andrzej Bulczak wyjechał na misję na Białoruś (w okolice Witebska). Na jego miejsce przyszedł ksiądz Radosław Chmieliński.

Grudzień:
Bez wątpienia wąznym wydazreniem kulturalnym nie tylko naszej parafii był koncert Kolęd i Pastorałek  w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis i Polskiej Filharmonii Kameralne.