Stypendyści z Uyo

Abasiofon, Ekemini i Ezekiel,to rodzeństwo, które straciło ojca. Matce jest bardzo ciężko utrzymać liczną rodzinę i zapewnić dzieciom dobrą szkołę.

Rodzeństwo już zostało objęte pomocą finansową i mogą dalej się uczyć.

Rodzeństwo: Onye Elizabeth Chukuka (żłobek)i Daniel Osadebe Chukuka, klasa 1, nie mają rodziców (mama zmarła przy porodzie, ojciec został otruty). Wychowuje ich babcia.

To rodzeństwo może dalej się uczyć dzięki dzieciom pierwszokomunijnym z naszej parafii.

Daniel Nseobong Akuwaisua, chłopiec, którego matka zmarła, ojciec nie opiekuje się swoimi dziećmi. Daniel ma liczne rodzeństwo, chodzi do piątej klasy.

Chłopiec już otrzymał stypendium szkolne i kontynuuje naukę. 

Rodzeństwo: Edidiong Ekong Effah, chłopiec, przedszkole, grupa starszaków i Ekemini Ekong Effah, dziewczynka – klasa 1, ich ojciec zmarł a mama szyje by zarobić na życie.

Dzieci czekają na pomoc.

Queeneth Peter Edem, dziewczynka chodzi do pierwszej klasy. Ojciec nie ma pracy, mama zarabia bardzo niewiele. Queeneth Peter Edem ma jeszcze dwójkę rodzeństwa.

Czeka na pomoc.

Emediong Itoro Akpan, dziewczynka, która jest w przedszkolu (grupa starszych dzieci). Na zdjęciu trzyma swoje wyniki nauczania. Jej ojciec zmarł, mama nie ma pracy, ale usiłuje zarobić na życie, jest im bardzo ciężko.

Dziewczynka oczekuje na pomoc.

Bright jest sierotą, mama zmarła, gdy chłopiec miał 3 lata. Ojciec po śmierci żony porzucił syna. Obecnie opiekuje się nim dziadek.

Bright otrzymał już stypendium i może dalej kontynuować naukę.

Mkpouto Peter Inyang, dziewczynka, która została zapisana do szkoły w styczniu, jest w tak zwanym Lower Chreche (przedszkole, grupa młodsza). Na początku była przerażona i nic nie mówiła, ale teraz robi wielkie postępy. Ma ojca kalekę, bez nogi, o jej mamie na razie nic nie wiadomo.

Dziewczynkę wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej przy ul. Batorego 29 w Rumi

Rodzeństwo, chłopcy : Divine Victor Ita (przedszkole, grupa starszaków) i Success Victor Ita, ich ojciec niewidomy. Mama zarabia na życie sprzedając na bazarze

Tymi dziećmi zaopiekowała się bierzmowana młodzież z naszej parafii.