XIV niedziela zwykła – 7.07.2024

  • Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym proboszczem został Ks. Robert Mogiełka. Kanonicznego przekazania parafii NOWEMU PROBOSZCZOWI dokona Ks. Dziekan Jan Kowalski dziś podczas Mszy św. o godz. 12.30.
  • Msze św. w dni powszednie przez okres wakacji odprawiamy o godz. 7.30 i 18.00. w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 7.15 i 17.45.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.45.
  • Dzień Fatimski przypada w sobotę. O godz. 19.30 odmówimy na różaniec, o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. ofiarowana w intencji naszej Parafii. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. Dr. Marek Chmielewski, proboszcz parafii w Moguncji.
  • Pieniądze na stypendia dla dzieci ze szkoły w Uyo w Nigerii można wpłacać po Mszach św. w zakrystii do 15 sierpnia. Stypendium za rok szkolny wynosi 110 euro lub równowartość tej kwoty w złotówkach /.

Przybory szkolne zbieramy do niedzieli – 7 września. Przekażemy je dzieciom z parafii w Dżamenie w Czadzie oraz dzieciom z diecezji Bouar w R.Ś. Afryki. Pomoce szkolne prosimy składać w zakrystii.

Biuro Parafialne w okresie wakacji czynne w środy od godz. 16.00 – 17.30 oraz w soboty od godz. 9.00 – 12.00.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę : 21 lipca, 18 sierpnia i 22 września.

–Do puszek w ubiegłą niedzielę na wyposażenie budynku kuchni i piekarni w Yambio w Sudanie Południowym zebrano 8479 zł. Wszystkim ofiarodawcom, za ten kolejny ogromny dar serca serdecznie dziękujemy.

–Na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony katalog obrazów nigeryjskiego malarza Etuka Uniyme. Osoby zainteresowane zamówieniem obrazów prosimy o kontakt z Ks. Tadeuszem Gutem lub Panem Kościelnym.