XXX niedziela zwykła – 23.10.2022.

Sakramentu chrztu św. udzielimy dziś podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.30.

Spotkanie duszpasterskie dla Żywego Różańca dziś o godz. 17.00 .

Nabożeństwo różańcowedo przyszłego poniedziałku odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

Katechezadla dorosłych jutro o godz. 18.30. Temat spotkania: „Niepodległość przyszła od Maryi – objawienia w Gietrzwałdzie”

Nowenna do M.B.N.P. w środę o godz. 6.45 i w połączeniu z różańcem o godz. 17.30

Uroczystość odpustowa ku czci św. Judy Tadeusza Apostoła przypada w piątek. Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.00, 10.00, 18.00.

Sumę odpustową o godz.18.00 odprawi i kazania w dniu odpustu będzie głosił Ks. Bogumił Nowakowski proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Gdyni-Wielkim Kacku. Jeżeli pogoda pozwoli po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W związku z uroczystością odpustową, w piątek w naszej parafii nie obowiązuje powstrzymanie się od potraw mięsnych.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45.

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w przyszły wtorek – 1.11. Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 11.00 / nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 18.00 /. Procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 13.30, a Msza św. o godz. 14.30.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłychprzypada przyszłą środę. Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.00, 10.00, 18.00.

Różaniec za zmarłych w Dzień Zaduszny odmówimy na cmentarzu komunalnym przy ul. Górniczej o godz. 19.30.

Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę oraz kolekta w Dzień Zaduszny przeznaczona jest na pomoc dla cierpiących głód w Ośrodku dla Uchodźców w Juba w Sudanie Południowymi i pomoc dla Ośrodka Kształcącego Nauczycieli dla tego kraju.

Chorych w ich domach odwiedzi Ks. Tomasz w piątek – 4.11., a Ks. Marek w sobotę – 5.11.

Karteczki z imionami zmarłych na wypominki roczne, jednorazowe oraz

Msze św. zbiorowe można oddawać po mszach św. w zakrystii.

Msze św. zbiorowe za zmarłych w listopadzie będziemy odprawiać w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w środy o godz. 7.00.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 20 listopada oraz w niedzielę – 18 grudnia.

W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu za pobożne odwiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”. Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych trzeba spełnić następujące warunki : stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach, które wyznacza na każdy miesiąc Ojciec Św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.