XXXII niedziela zwykła – 7.11.2021.

–Msza św. z liturgią słowa w języku kaszubskim zostanie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 14.00.

–Katecheza dla dorosłych jutro o godz. 18.30. Temat spotkania: „Świętokradztwo, profanacja, ekskomunika.” Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich, którzy zainteresowani są rozpoczętym niedawno synodem diecezjalnym.

–Nowenna do M.B.N.P. w środę o godz. 6.45.

W czwartek w nasze Święto Narodowe prosimy o wywieszenie na naszych domach flagi biało – czerwonej

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45

Za zmarłychpoleconych w wypominkach modlimy się w listopadzie w dni powszednie o godz. 6.45 i 17.45.

Msze św. zbiorowe za zmarłych w listopadzie odprawiamy w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w środy o godz. 7.00.

Biuro Parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 – 12.00, a w środę w tym tygodniu biuro będzie nieczynne.

–Katecheza dla dzieci klas III w najbliższą sobotę: o godz. 9.00 dla dzieci ze szkoły nr 10, o godz. 10.00 – dzieci ze szkoły nr 7 i o godz. 11.00 dla dzieci uczęszczających do szkół, które leżą poza terenem naszej parafii.

Kolekta w przyszłą niedziele przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

Msze św. w dni powszednie w nadchodzącym tygodniu o godz. 7.00 odprawiać będziemy w kaplicy, a o godz. 18.00 w kościele.

Poświęcenie i wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym książeczek do nabożeństwa odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.11.00.

–Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 18.45. Prosimy o obecność na spotkaniu rodziców każdego dziecka

.–Na pomoc dla cierpiących głód w Sudanie Południowym do puszek w minioną niedzielę oraz na kolektę w Dzień Zaduszny zebrano 6534 zł. W środę 1650 dolarów zostało wpłacone na konto Ośrodka dla Uchodźców w Juba.

Zespół muzyczny GALICJA FOLK BAND ze Lwowa wystąpi w naszym kościele podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę 14 listopada.

Sakramentu chrztu św.udzielać będziemy w niedzielę 21.11. oraz w niedzielę – 19.12.

Zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej odbędzie się w niedzielę 21 listopada i 19 grudnia.

Opłatek wigilijny przedstawiciele naszej parafii rozpoczną roznosić do rodzin naszej wspólnoty od soboty 20 listopada.

Gmina Miejska Rumia informuje, iż w sobotę 20 listopada br. w godz. 13.00 – 18.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi , przy ul. Stocznioców 6 odbędzie się szczepienie przeciw COVID-19.

Dzięki obecności lekarzy dokonać szczepienia będą mogły osoby:

– niezaszczepione

– zaszczepione jedną dawką

– zaszczepione dwoma dawkami w celu przyjęcia trzeciej dawki

– dzieci powyżej 12 roku życia.