Zimowisko 2017

                                                                          Zimowisko w Murzasichle

           W dniach od 14 do 21 stycznia 2017r.grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii jak co roku wyjechała na zimowisko. Po drodze do ośrodka wypoczynkowego odwiedziliśmy Częstochowę gdzie na Jasnej Górze modliliśmy się podczas odsłonięcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Miejscem tegorocznego pobytu było Murzasichle. Uczestnicy obozu narciarskiego poznawali pod czujnym okiem instruktora tajniki szusowania, niemal wszyscy połknęli bakcyla narciarskiego włącznie z opiekunami. Podczas pięknej zimowej aury jeździliśmy na łyżwach, dużą popularnością cieszyły się zjazdy na oponach.

            Relaks w wodach termalnych w Białce Tatrzańskiej zachwycił wszystkich,gdyż nie codziennie możemy się kąpać przy -11 stopniach mrozu w basenach zewnętrznych. Oprócz korzystania z zimowych szaleństw na stoku narciarskim w Murzasichle oraz na stoku Rusińskim w sposób aktywny zwiedziliśmy Zakopane poprzez udział w grze miejskiej.

            Sporo emocji uczestnicy wykazali podczas konkurencji „Zjazd na byle czym” grupy musiały wykazać się dużą kreatywnością i sprytem. Z pewnością nocny kulig z pochodniami po okolicy, ognisko z kiełbaskami oraz śpiew wprowadził wszystkich w świetny nastrój. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że czynny wypoczynek na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie nie zastąpi żadna TV ani komputer. Chwile spędzone na zimowisku długo zostaną nam w pamięci.

                                                                                                                                             Beata Awsiukiewicz