„Gdzie mieszka miłość”

        Wieczór 22 listopada br. był zapewne dla wielu parafian i gości czasem relaksu, wyciszenia i uczty melomana jednocześnie. Te odczucia zapewnili artyści Teatru Otwartego w Gdańsku i Opery Novum w Bydgoszczy, w składzie: Małgorzata Grela (sopran), Jacek Szymański (tenor), Dariusz S. Wójcik (bas) oraz Andrzej Nanowski (wspaniały akompaniament fortepianu), którzy wystąpili w naszej parafii z koncertem muzyki popularnej „Gdzie mieszka miłość”.

        Artyści zaprezentowali najpiękniejsze arie operetkowe, m.in.”To świt, to zmrok” („Skrzypek na dachu”;J. Bock) w wykonaniu Małgorzaty Greli oraz Dariusza S. Wójcika, „Kto ślub nam dał” („Baron cygański”; J. Strauss) w wykonaniu Małgorzaty Greli oraz Jacka Szymańskiego, czy też, w tym samym duecie, „Libiamo” („La Traviata”; G. Verdi). Poza operetkami mieliśmy niezwykłą przyjemność usłyszeć także m.in. pieśni żydowskie („Oj, dornt, dornt”- wykonanie Dariusz S. Wójcik) i neapolitańskie („O nie zapomnij o mnie”- wykonał Jacek Szymański). Bogactwo dźwięku i piękna barwa głosu zostały nagrodzone gromkimi oklaskami publiczności, co zaowocowało możliwością wysłuchania bisu z „My Fair Lady” song Elizy, w duecie Małgorzaty Greli oraz Jacka Szymańskiego.

        Nie waham się stwierdzić, iż niedzielny koncert był balsamem dla duszy oraz momentem wyciszenia i zapomnienia w tej trudnej i szybkiej rzeczywistości.