Ferie z "Zimową przygodą" – Aktualizacja!

W drugim tygodniu ferii dla dzieci aktywnie działających przy Parafii w Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dzieci Bożych, Caritasie, Scholii „Ichtis” zorganizowano Ferie pod hasłem „Zimowa przygoda”. Uczestnicy wybrali się z wizytą do Straży Pożarnej w Gdańsku, gdzie poznali tajniki pracy strażaka oraz podziwiali wozy strażackie.

Ruch to zdrowie takie hasło przyświecało nam podczas wyjazdu do Aqua Parku w Sopocie. ,Radości było co niemiara, wszyscy czuliśmy się jak ryby w wodzie. Jacuzzi, zjeżdżalnie były oblegane przez śmiałków zimowej przygody.

Podczas wspólnych spotkań nie zabrało wyjścia do Mulitkina na premierę animowanego filmu „Piłkarzyki rozrabiają”. Bohaterem filmu był niepozorny chłopiec, który chciał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej, a pomagały mu w tym ożywione figurki z piłkarzyków. W czasie filmu żywo reagowaliśmy na Wielką Ligę Małych Mistrzów.

Uczestnicy scholii przygotowali montaż słowno – muzyczny dotyczący okresu dorastania. Owoce ich pracy można będzie podziwiać niebawem.

W ostatnim dniu uczestnicy brali udział w Quizie wiedzy „Co wiesz o swojej parafii?” Pierwsze miejsce zdobyła grupa ministrantów. Dla wszystkich uczestników nie zabrakło słodkiej niespodzianki od ks. Proboszcza.