Koncert Świąteczno-Noworoczny

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych.

Tradycją stało się, że co roku w styczniu spotykamy się na wyjątkowym Koncercie Świąteczno-Noworocznym w Rumi z udziałem wspaniałych artystów. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest pochodzący z Rumi tenor, artysta Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski, dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych. Koncert odbędzie się 8 Stycznia ( niedziela ) 2023 r. o godzinie 19:00 w kościele Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi. Patronat na wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Wejherowskiego – Gabriela Lisius. Do grona organizatorów należą również Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Fundacja dla Was.

Podczas koncertu wystąpią znakomici artyści scen operowych i musicalowych, śpiewacy operowi: Maria Domżał-sopran, Dominik Sutowicz-tenor ( solista Teatru Wielkiego w Łodzi ), Janusz Żak-bas-baryton ( solista Opery Nova w Bydgoszczy), współpracujący m.in. Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku czy Operą Krakowską w Krakowie, aktorzy musicalowi i wokaliści: Paulina Janczak-śpiew, Marta Burdynowicz-śpiew ( zwyciężczyni 12. edycji The Voice of Poland), Marcin Januszkiewicz-śpiew, współpracujący m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Rampa w Warszawie, czy Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.

Wystąpią także artyści związani z powiatem wejherowskim odnoszący sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowe, Laureaci Fryderyka: Anna Rocławska-Musiałczyk – fortepian i Tomasz Chyła – skrzypce. W gronie instrumentalistów usłyszymy także artystów współpracujących z wieloma instytucjami kultury w całej Polsce: Dawid Głowacki – klarnet, Krzysztof Słomkowski- kontrabas, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne.

Podczas koncertu nie zabraknie również najmłodszych talentów z powiatu, bowiem zaśpiewają Chór Dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi i Schola parafialna Ichtis ( przygotowanie : Beata Awsiukiewicz ), Chór ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie ( przygotowanie: Aleksandra Janus ) oraz gościnnie Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie ( przygotowanie : Tomasz Chyła ). 

Za pulpitem dyrygenckim staną: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła. 

W koncercie zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy m.in. „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” i „Gdy się Chrystus rodzi”, utwory świąteczne m.in. „O holy night”, muzykę operową m.in. wspaniałą arię Kalafa „Nessun dorma” z opery G.Pucciniego „Turandot”, słynne kuplety Torreadora „Votre toast” z opery „Carmen” G. Bizeta, przepiękne i najbardziej znane melodie musicalowe z dzieł A.L. Webbera m.in. duet Christine i Upiora z musicalu „Upiór w operze” czy song Grizabelli „Memory” z musicalu „Koty” oraz „To świt, to zmrok” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka. 

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie zawitam do mojego rodzinnego miasta i cieszę na kolejne muzyczne spotkanie z publicznością. Styczniowy koncert odbędzie się dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi. To dla mnie niezwykle ważne, że w tak trudnym czasie mamy osoby, które pragną wspierać kulturę, dziękuję Państwu za to i kłaniam się nisko. Serdecznie zapraszam na to szczególne wydarzenie w imieniu tych Wszystkich, którzy pomagają w organizacji koncertu i swoim- mówi tenor, Marek Gerwatowski, pomysłodawca wydarzenia, który tego wieczoru zaśpiewa i poprowadzi koncert.

Wstęp wolny. 

Organizatorzy: Rumskie Spotkania Muzyczne, Powiat Wejherowski, Fundacja dla Was.

Sponsorzy: PEWIK GDYNIA, Przychodnia Lekarska Witomino, Origami Design, Schaap-Pol, NZOZ NR 1 i NZOZ NR 1 „Bukowa”, OPEC, Microsystem, Auto Serwis Labuda, Bella – Dent Gabinet Stomatologiczny Marek Mroczkowski-Rumia, FM Auto, Diamond Hotel Rumia, Paulina Kałudńska-Pośrednictwo Nieruchomości, Nadleśnictwo Wejherowo, 

Partnerzy: MDK Rumia, Miasto Rumia

Patroni medilani: Twoja Telewizja Morska, Norda FM, Nadmorski24.pl, Radio Kaszebe