Siostra Elżbieta Blok uhonorowana.

W sobotę 5 maja siostra Elżbieta Blok została doceniona za ogromny wkład w budowę szkoły w Uyo. Z tej okazji odbyły się uroczystości, podczas których został siostrze nałożony specjalny strój (CWO uniform) oraz nadano nowe imię: Elizabeth Paul Itam. W gali brali udział wszyscy parafianie oraz osobistości z Uyo. Radości, śpiewom i tańcom nie było końca.

Mieszkańcy parafii p.w. Nawrócenia Św. Pawła w Uyo przekazali ks. proboszczowi Tadeuszowi Gutowi liczne listy z podziękowaniami za tak wielkie dzieło jakiego dokonał wraz z parafianami z Rumi Zagórza. Nasza parafia otrzymała również piękną, drewnianą rzeźbę, która prawdopodobnie pozostanie w Nigerii ze względu na znaczną wagę i rozmiary.

Siostra Elżbieta Blok będzie gościła w Rumi już od 17 maja. Natomiast w niedzielę 20 maja podczas Mszy świętych podzieli się z nami najnowszymi informacjami z Uyo.