Wigilia Bożego Narodzenia

Niech każda będzie taka jak ta.
Powiedziałeś, patrząc w okno na noc
jaśniejszą od śniegu i świateł.
Wystarczy uwierzyć:
Bóg rodzi się w każdą.”

Jak to jest, że przez cały długi rok czekamy na kilka świątecznych dni i na tę jedną jedyną noc. Przecież zawsze wiemy jak ten czas będzie wyglądał, jak go spędzimy, a i tak co roku odczuwamy niepowtarzalny, wręcz magiczny nastrój. Przez krótką chwilę będziemy tak blisko siebie, może z radości jakaś łza samotnie potoczy się po policzku, a oczom bliskich ukaże się dawno już niewidziany uśmiech. Wigilijna noc przychodzi co roku i zawsze przypomina nam o Tajemnicy Wcielenia, o cichym przyjściu Pana do człowieka. Ale takie przyjście dokonuje się przecież codziennie. W piękne dni Świąt i w takie zwyczajne, powszednie. To przecież my sami przywołujemy Boże Narodzenie, a Bóg rodzi się w naszym sercu zawsze, gdy tylko w to uwierzymy. Warto uwierzyć, szczególnie tej nocy…

Z okazji zbliżajacych się Świąt Narodzenia Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia aby w te Święta narodzony Chrystus zamieszkał w sercu każdego z nas.