Zimowisko – Bukowiec – 2016

Zimowisko – BUKOWIEC 2016

 

Wieczorem 12.02.2016r. śmiałkowie poszukujący przygód wyruszyli w kierunku gór Karkonoszy. Podczas pobytu w zabytkowym budynku pochodzącym z przełomu XVIII/XIXw. nasi śmiałkowie brali udział w zajęciach muzyczno – ruchowych, plastycznych, poznali karkonoskie tajemnice oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Zimowa aura zachęciła wszystkich do zjazdów narciarskich ze stoku Karpatka, niektórzy pierwszy raz szusowali pod czujnym okiem instruktora.

Ruch to zdrowie dlatego też, aby zgubić zbędne kalorie korzystaliśmy z jazdy na łyżwach, hitem zimowiska był pobyt na basenach termalnych w Cieplicach.

To na co śmiałkowie wypraw czekali to wycieczki. Zobaczyliśmy przepiękne krajobrazy Bukowca, Hutę Szkła w Szklarskiej Porębie, Kopalnie Uranu w Karpaczu, Karkonoskie Tajemnice

w Karpaczu, Chatę Walońską oraz przepiękny wodospad Szklarka nad którym spełniają się marzenia zakochanych. Podczas zimowiska 14.02.2016r. w Dzień Św. Walentego działała poczta Walentynkowa.

W ostatni dzień pobytu miłośnicy zimowych sportów rozpalili ognisko i zajadali pyszne kiełbaski. Organizatorzy każdemu wręczyli pamiątkowe dyplomy, medale za udział w Olimpiadzie Zimowej.

W piątek 19.02.2016. wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do domu.