Życzenia dzieci dla księdza Proboszcza

Moi drodzy – wiecie co się wydarzyło czterdzieści lat temu. Pewnie myślicie, że wtedy nasz ksiądz proboszcz przyszedł na świat. Bo przecież wygląda jeszcze całkiem, całkiem.

Czterdzieści lat temu było wielkie święto najpierw w Pelplinie, a potem w Grzybnie.

Wtedy może nie zawsze grzeczny Tadziu

został księdzem Tadeuszem.

Ile razy od tego czasu stanął przy ołtarzu

Ile razy przebaczył w imieniu Pana Jezusa, skruszonym grzesznikom ?

Ile zrobił dobrych uczynków ?

Pewnie jego anioł stróż musi używać niebiańskiego liczydła.

Dzisiaj kiedy widzisz czarną postać

poruszającą się z prędkością strusia afrykańskiego możesz mieć prawie pewność, że to właśnie ten ksiądz, który czterdzieści lat temu powiedział Bogu – tak.

A jeśli masz ochotę na coś słodkiego

nie bój się poprosić o Czupa – Czupsa, którego schował w kieszeni swojej sutanny.

Dzisiaj jest wielkie święto całej naszej parafii, wszystkich dzieci, nawet Pluto radośniej macha ogonkiem i nie szczeka na Mimka.

A sikorki i wróble, które karmi nasz ksiądz proboszcz, dzisiaj śpiewają wyjątkowo pięknie.

Drogi księże Proboszczu w imieniu wszystkich dzieci z naszej parafii, pragnę podziękować Tobie za Twoją służbę w kościele, za to, że jak Dobry Pasterz prowadzisz nas do Pana Jezusa.

Życzymy Tobie dużo sił i radości małego dziecka, które najpiękniej potrafi chwalić Boga swoim uśmiechem.